Priatelia, oheň bol akiste jeden zo živlov, ktorý posunul kvalitu života nášho chlpatého prapredka do oveľa vyššej úrovne. Iste, bol to dobrý sluha, ale zlý pán, ale zároveň prispel k najvýznamnejším míľnikom vo vývoji človečenstva- napr. k taveniu kovov a mnohým ďalším, bez ktorých by človek ako druh so svojimi fyzickými hendikepmi prežil len veľmi ťažko a naša prepytujem“civilizácia“ by sa nekonala. O tom všetkom by som chcel urobiť s mojimi priateľmi pre vás workshop- na tému OHEŇ- hlavný motor pokroku. O ohni sa dá toho povedať veľmi veľa a veľa diskutovať, no my sa zameriame na jeho prvopočiatky. Súčasťou akcie bude aj pokus o zapálenie tzv. živého ohňa len pomocou drevených pomôcok a ohňovej hubky. Počasie síce hlási veterné, horúce a asi aj búrkové, ale možno sa nám podarí vystihnúť vhodnú chvíľku. Lebo zapaľovanie takého ohňa nemožno robiť hocikde, to je jasné- hasiace prístroje v pohotovosti.):):) Akciu sme naplánovali už dávnejšie na 29.6. o 18. hodine, pričom samotný akt zapálenia bude až na konci čiže cca o 19.00.
Chcel by som ešte informovať našich členov a priaznivcov, prípadne záujemcov, že informácie o našich akciách budeme prinášať v priestoroch väčších predajní SD COOP Jednota. Tá sa stala našim sponzorom finančným aj nefinančným práve tým, že nám umožnila vyvesovať informačné materiály vo svojich predajniach. Ja osobne tu nakupujem 90% potravín už len z toho titulu, že je to reťazec náš, slovenský a naše peniaze nejdú do vrecák kdesi v Británii, či Nemecku, navyše- snažím sa konzumovať výlučne slovenské a české výrobky a tu je ich dostatočný výber.
Oznamy budú na plagátikoch, ktorých vzor tiež prikladám, takže pokiaľ má niekto záujem zúčastňovať sa našich akcií, sledujte oznamy vo vybraných predajniach Jednoty, ktoré sú v každej obci okresu Čadca, samozrejme info budeme prinášať aj na našom webe a mojom FCB profile! Tešíme sa na Vašu účasť! OZ Bimaček- kysucká ľudová kultúra

Napíšte nám svoje reakcie a názory